Jak zamontować taśmę LED? Instrukcja montażu

Jak zamontować taśmę LED? Instrukcja montażu


Montaż samej taśmy nie będzie już problemem. Nasza taśma posiada na odwrocie pasek taśmy samoprzylepnej. Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu profilu możemy nakleić taśmę np. w profil LED. Ważne jest to, aby przed instalacją sprawdzić czy nie zostawiliśmy ostrych opiłków aluminium po nawierceniu profilu. Jeśli profil jest czysty, odklejamy papier zabezpieczający i przyklejamy pasek LED. Jeśli z jakiegoś powodu nie ufamy fabrycznym metodom mocowania taśmy, to możemy zastosować dwustronną taśmę żelową.

Cięcie i zaginanie zamiast łączenia taśm LED

Przed przycięciem należy dokładnie zmierzyć, ile centymetrów paska będzie potrzebne. Dopiero po zaznajomieniu się z wymaganiami można zacząć majsterkowanie. Taśmy LED tworzone są w przemyślany sposób. Co 2,5 lub 5 cm znajdują się specjalne oznaczenia, które informują o bezpiecznym miejscu cięcia. Posłużą do tego zwyczajne nożyczki lub nożyk modelarski. Cięcia należy wykonywać wyłącznie w zaznaczonym miejscu, inaczej cała sekcja ulegnie uszkodzeniu! Pozostała odcięta część nadaje się do dalszego wykorzystania – w tej technologii nic się nie marnuje.

Jak widać, podłączenie taśmy LED nie należy do najtrudniejszych zadań. Kierując się kilkoma radami, można to bezproblemowo wykonać bez pomocy profesjonalistów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl